Вардар вечерва му гостува на Кјлеце во ракометната Лига на шампиони во обид да му се реваншира на полскиот првак за поразот од минатата недела во Скопје.

Пресметката на старите ривали во елитноито друшто, ЕХФ го прогласи за „меч на неделата“, најавувајќи го со специјално видео.

Мечот е од 20:45 часот со пренос на МТВ.