Македонскиот вицешампион во ракомет, Еурофарм Работник го изненади фаворитот на хартија, Спортинг од Лисабон, води по првиот дел со 16-15 во Битола.

Ова е дебитантски настап на нашиот претставник во елитното натпреварување. Португалците важат за фаворити но засега наидоа на расположените ракометари од Битола кои импресионираат со борбеноста.

Најинтересните моменти од првото полувреме во Битола: