Ракометарите на Фленсбург стигнаа до четвртата победа во низа во групата А во Лигата на шампионите откако славеа против ПСЖ со 28:27.

Германскиот тим во првиот дел одлигра фантастично и на пауза замина со предност од 19:10. Во второто полувреме, ПСЖ се разбуди успеа да фати резултатиски приклучок но ниту еднаш не го измрани резултатот, па домаќинот на крајот победи со еден разлика.

Веспрем бес поголеми проблеми мина на гостутувањето кај ППД Загреб и победи со 35:28, Дејан Манасков постигна еден гол во победничкиот состав.