Довчерашната ѕвезда на Вардар, Даинис Кристопанс, денеска и официјално е претставен во Фуксе Берлин.

Кристопанс во Фуксе Берлин ќе ја заврши актуелната сезона и ќе биде ангажиран само во натпреварите од Бундеслигата.

По крајот на сезоната тој ќе и се приклучи на екипата на ПЗЖ.