Македонскиот голман од ракометната репрезентација, Никола Митревски се покажа солидно прецизен на загревањето пред мечот со Русија.

„Зборнаја“ води со 19-9 на полувреме против Македонија, Митревски се проба од центарот на теренот со нога, шутираше како фудбалер, солидно прецизен…