Еурофарм Пелистер не успеа да слави кај Спортинг, откако вчеравечер одигра 27:27 во 5 коло од групната фаза во Европската лига на ЕХФ.

Голманот на битолчани, Мартон Секељи имаше добар натпревар а една негова интеревенција се најде во ТОП 5 изборот на колото.

Најдобрите одбрани за 5 коло може да ги видите тука.