Македонската ракометна репрезентација уште еднаш покажа дека не е на посакуваното ниво на Мундијалот во Египет.

Катастрофалното лошо прво полувреме против Русија ги потврди сите досегашни сомнежи дека новата реалност не само што е болна туку и најавува долг пост од успешни настапи на големите натпреварувања од наташа селекцијата во машка конкуренција.

Разбирлива беше и реакцијата на слекторот Брестовац по поразот од Русија…