Хрватска нема што да загуби против Норвешка, може да добие многу, сакаат победа и финале, ако се суди според навивачите, тие веќе се победници.

Хрватите имаат голема поддршка во престолнината на Шведска…

 

Gori sve! Hrvati okupirali Stockholm. 💪Idemo po finaleee!!!

Gepostet von Index Sport am Freitag, 24. Januar 2020