Еурофарм Работник го претрпе првиот пораз сезонава во СЕХА лигата откако загуби на гостувањето кај Загреб, додека за домаќинот ова беше втора победа по три одиграни натпревари.

За оние кои го пропуштија мечот, ова се најдобрите голови и моменти од мечот одигран вечерва во Хрватска.