Шведска ја прегази Македонија на стартот од Мундијалот во Египет со убедливи 12 разлика, резултатот 32-20 говори дека одигравме слаба одбрана, и лошо реагиравме во нападот, само 20 гола.

Лазаров со 5 гола беше најефикасен, селекторот Данило Брестовац со интересни совети на клупата, видео кое говори се за тоа како се чувствуваше нашиот предводник на националниот тим.