Македнија обезбеди втора рунда на Мундијалот во Египет, запиша победа Чиле 32-29 оди на мегдан со Русија, Белорусија и Словенија.

На средбата со Чиле, Лазаров беше најефикасен со 8 гола, еден од нив со цепелин, асистираше Кузамновски, капитенот погоди на маестрален начин.