Еурофарм Работник повторно испушти шанса за бодови во Лигата на шампионите, загуби минимално од Бидасоа со 26-25, голманот Митревски блескаше, ја има најдобрата одбрана во третото коло.

Митревски со акробатска интервенција 23 минута го сочува својот гол со две неверојатни движења.

ВИДЕО: