Францускиот првак, ПСЖ го претрпе вториот пораз во низа откако загуби на гостувањето кај Кјелце во 6 коло од групата Б во Лигата на шампионите.

По првото полувреме, Кјелце водеше со 19:15.

Во групата А, Алборг го претрпе вториот овосезонски пораз откако загубио кај Пик Сегед со 31:28.