Филип Кузмановски  беше исклучен во 19. минута на натпреварот со Египет, останавме со играч помалку но и без услугите на нашиот репрезентативец кој доби црвен картон.

Прашање е дали сестрите  Бонавентура кои се главни судии на средбата беа многу строги по дуелот на Кузмановски со еден од играчите на домашниот тим.

Египет води со 20-6 по првиот дел против Македонија !