Данска очекувано запиша победа над Јапонија со 34-27, на натпреварот Данците немаа  многупроблеми а се истакна голманот Ландин кој веројатно ја има една од најдобрите одбрани на Мундијалот.

Ландин како „Супермен“ едноставно „летна“ и ја пресретна топката која одеше од гол на гол, Данска напаѓаше со празен гол, нивниот голман стигна од клупата и спречи погодок.