Нант и Гог одиграа нерешено  29-29, драматичен финиш, во кој херој беше Кирил Лазаров, тој со гол го спаси својот тим од пораз во Европската лига.

Лазаров играше само во вториот дел, запиша пет голови, имаше и три асистенции.