Кире Лазаров со гол во негов стил против Белорусија, препознатлив погодок кој е специјалност на нашиот капитен.

Македонија и Белорусија играат меч за престиж на Мундијалот во Египет, последен за двете селекции, Лазаров потсети на неговите најдобри моменти, гол по кој е препознатлив.