Кирил Лазаров претходната седмица по којзнае кој пат ја воодушеви Франција и фановите на Нант со својата игра/ Македонскиот „бомбардер“ го одигра најдобриот натпревар за Нант во новата натпреварувачка сезона и против Трембле запиша 9 погодоци во високата на Нант од 39-20.

Еден од нив беше супер-атрактивен, откако Лазаров пронајде дупка во противничката одбрана и со гол од цепелин ја имаше вториот најатрактивен потег на колото во францускиот шампионат.

J5: Le Top 5 Buts

🎥 Spectacle et frissons garantis au sein de ce Top 5 buts de la J5 ! 🤪

Gepostet von Lidl Starligue am Samstag, 5. Oktober 2019

По пет одиграни кола во новата сезона, Нант се наоѓа на втората позиција на табелата со скор од четири победи и едно реми.