Пачехо заедно со Радек беа најдобрите играчи со по седум гола во составот на Татран Прешов во победата над Еурофарм Пелистер од 32:28 во натпревар од СЕХА лигата.

Во продолжение дел од најубавите голови на Пачехо и секако најинтересното од натпреварот во Словачка.