Веспрем на Дејан Манасков се подгтовува за Ф4 во Келн, првенството во Унгарија е завршено, се одржува кондицијата со лесни тренинзи.

Манасков покажа дека го бива и за кошарка, на лесниот тренинг се загреваше со слободни фрлања.

Нашиот репрезентативец имаше „кошаркарски дуел“ со соиграчот Кентин Мае од Франција: