Иван Чупиќ од Вардар победи во во конкуренција на позицијата десно крило, Ловро Јотиќ од Еурофарм Работник е најдобро лево крило.

Во идеалниот тим се уште: Жоан Ледо Менендез (Бидасоа Ирун),Себастијан Бартолд  (Алборг),Никола Карабатиќ (ПСЖ),Харалд Раинкинд (Кил) и Хендрик Пекелер (Кил).

Ова се најдобрите пет гола за 2 коло од групната фаза во ЛШ: