Македонија и Белорусија го играат последниот меч на Мундијалот во Египет, на полувреме беше 14-14, најубавата акција ја имаше македонската репрезентација.

Кузмановски асистираше, Лазаров реализираше со цепелин кој е најубавата акција на мечот.