Македонскиот репрезентативец, Борко Ристовски во дуелот со Порто запиша 18 одбрани што е нов рекорд во Лигата на шампионите на ЕХФ.

„Борко Ристовски постигна 4 гола, што е рекорд во неговата голманска кариера и имаше плус 18 успешни одбрани на дуелот со Порто. Погледнете некои од неговите сопрени топки на противникот упатени кон голот на Вардар 1961.“ – се пофалија од Вардар 1961.