Вардар загуби од Киелце во Лигата на шампионите, но потегот на Тимур Дибиров во 6 минута од крилна позиција секако е најубавиот момент на мечот.

Дибиров погоди во негов препознатлив стил, вакви голови се специјалност на Русонот кој многу пати покажа дека има потези кој воодушевуваат.