Македонскиот репрезентативен голман, Никола Митревски имаше уште една одличнапартија во дресот на Порто.

Откако во полуфиналето славеа над Бенфика, ракометарите на Порто го совладаа Спортинг во финалето од Супер Купот на Португалија со 34:29 во натпревар на кој свој ден имаше и нашиот Митревски кој забележа и идна интервенција со глава.