Европскиот ракометен шампион Вардар неодамна потпиша договор на две години со првиоѕ голман на репрезентацијата на Летонија, Артурс Кугис.

Кугис е репрезентативен голман на оваа земја  и сега се истакна во квалификациите за Европското првенство во 2020 година.

Тој се најде на листата  од ТОП 5 одбрани со пласман на четвртата позиција и со тоа уште еднаш ги покажа своите квалитети.