Вардар го победи Нексе во Нашице со 31-30, домашните имаа предност речиси во текот на целиот натпревар но на крајот се поразени  со гол негатива.

Нексе го имаше последниот напад за израмнување, одлично реагираше Борко Ристовски кој со третата одбрана на мечот му донесе победа на Вардар.