Голманот на Еурофарм Пелистер, Карим Хендави во победата над Татран Прешов во СЕХА од 26:16 запиша 15 одбрани, постигна еден гол и беше прогласен за играч на натпреварот во Битола.

Ова се само дел од интервенциите на првиот чувар на голот на битолчани.