Дејан Мансков игра извонредно кај Веспрем, клубот од Унгарија се потсети на еден неверојатен гол на нашиот репрезентативец.

На мечот со Спортинг во Лигата на шампионите, Манасков со „магија“ го совлада голманот на Спортинг, момент кој се уште се прераскажува.

Manaskov gólja a Sporting ellen_2019.03.30.

👉2019 márciusában a Sporting ellen👉A gólszerző: Dejan Manaskov#RedUnited

Gepostet von Telekom Veszprém Handball Team am Donnerstag, 11. Juni 2020