Стојанче Стоилов и Никола Митревски со две реакции на мечевите за Вардар и Порто против Фленсбург и ПИК Сегед.

Митревски со глава одбрани, Стоилов со шрауба погоди на неверојатен начин, голманот на македонската репрезентација со признание од ЕХФ, најубава  одбрана во Лигата на шампионите, капитенот на Вардар со втор најубав гол.