Вардар не успеа вечерва да стигне до втора победа во низа на домашен терен во ракометната Лига на шампиони, откако во меч полн со пресврти одигра нерешено 25-25 против Порто.

Последните два гола во реализација на Чупиќ и Родригез, какои фантастичните интервенции на Никола Митревски, погледнете ги овде: