Кевин Њокас со осум од осум, блесна во дресот на Вардар против Мешков Брест, црвено-црните победија со 35:27 во Лигата на шампионите.

Еден од осумте гола на Њокас се најде во изборот за најубави во Лигата на шампионите, ова е прекрасниот гол на играчот на Вардар кој е на 4 место: