Македонкиот, европскиот и регионален првак, РК Вардар ја запиша втората победа оваа сезона во вториот натпревар во Лигата на шампионите.

Црвено-црните одиграа две диаметрални полувремиња за победа над Порто од 32:27.

За оние кои го пропуштија натпреварот, еве можност да уживаат во дел од најубавите голови од средбата во СЦ „Јане Сандански“.