Борко Ристовски е голман на Бенфика и репрезентацијата на Македонија, работи напорно на тренинзите и верува дека само така може да се стигне до резултат.

Ристовски на фејсбук постираше видео со наслов:

„Никогаш не сонував за успех…напорно работам за тоа“

 

“ i never dreamed about success..i worked for it” #workhard #handball #andebol #benfica #portugal ⚪️🔴🦅🇵🇹

Gepostet von Borko Ristovski am Samstag, 17. August 2019