Македонскиот ракометен суперлигаш, РК Струга во следната сезона ќе биде посилен за Дино Мехиќ.

Босанскиот интернационалец е висок 204 сантиметри, има 21 година а игра на позицијата десен бек.

Во РК Струга пристигнува од Слобода Тузла.