Европската куќа на ракометот објави видео со најубавите 30 голови во женската Лига на шампионите за минатата сезона.

На таа листа македонската репрезентативка, Сара Ристовска го има петтиот најубав погодок за минатата сезона во најелитното друштво кај ракометарките.

Погодокот на Сара Ристовска против ЧСМ Букурешт е прогласен за петти најубав во Лигата на шампионите за минатата сезона.

Погледнете ги најубавите 30 погодоци за минатата сезона :