Маркетинг тимот на СЕХА Гаспром лигата објави уште една видео-компилација од најубавите голови од далечина, во конкуренција беа повеќе сезони.

Меѓу најатрактивните се и голови постигнати на играчи од Вардар, Металург и Еурофарм Пелистер.