Вардар има негатива на натпреварот од Лигата на шампионите со Елверум во Скопје, гостите водат по првиот дел со 20-17.

Дибиров со 6 гола е лидер кај Вардар по првиот дел, голманот на Елверум, Торстен со неверојатни 10 одбрани.

Во првиот дел, Стоилов и Талески одиграа феноменално во нападот, акција која се прераскажува од првото полувреме.