Стојанче Стоилов, постигна 8 гола  на мечот со Фелнсбург, со тоа тој запиша рекорд во кариерата по бројот на постигнати голови на еден натпревар во елитното натпреварување на ЕХФ.

Капитенот на Вардар со осум погодоци му донесе победа против тимот од Германија, со тоа запиша и личен рекорд.