ЕХФ не можеше поинаку и голот на Тимур Дибиров од средбата со екипата на Мотор Запорожје го избра за најубав во 12. коло на Лигата на шампионите.

Тоа беше феноменална комбинација на Вардар во која Сташ Скубе имаше НБА-асистенција до Дибиров, а тој пак на генијален нашин го совлада украинскиот голман.

Покрај на Дибиров, во Топ 5 голови се избрани и головите на Антонио Ареиа од Порто, Домен Макуц од Цеље и на ракометарите на ПСЖ Микел Хансен и Сандер Сагосен. Видеото можете да го видете ОВДЕ.