Нашата машка кадетска ракометна репрезентација вечерва во „Борис Трајковски“ од 20:30 часот ќе истрча против Нигерија во натпревар од 2 коло од групната фаза на Мундијалот во Скопје.

По поразот од Аргентина во воведната рунда, избраниците на Данило Бресовац ја имаат првата шанса за поправен.