Битолски Еурофарм Работник, велерва ќе го одигра првиот меч на престижниот ТВ турнирот во Добој, традиционален на кој покрај нашата екипа ќе учествуваат уште пет други екипи.

Прв противник на Еурофарм Работник вечерва е екипата на Луцерн од 21 часот, потоа следуваат мечевите со Слога Добој (утре), во петок противник на тимот од Битола е екипата на Пекинг Спорт од Кина, в сабота се мечевите за пласман и финалето.