Никола Митревски на голот на Порто одигра меч кој се прераскажува, бранеше се, особено во моментите кога се кршеше резултатот.

Порто го совлада големиот ривал Спортинг со 33-30 иако губеше и со пет разлика. Момент од мечот кој е хит на социјалните мрежи, Митревски со пета исфрла топка, останатото погледнете го овде, како реагираше судијата по ударот во незгодно место: