ЕХФ на твитер објави видео во кое потсетува на најинтересните моменти на последниот Ф4 турнир во Келн каде Вардар ја совои титулата.

До Ф4 во Келн за 2020  остануваат уште точно 100 дена, Вардар се бори за пласман на завршниот турнир, финансиските проблеми се пречка за нормално функционирање на Европскиот првак, сепак ланскиот шампион во Лигата на шампионите резултатски делува стабилно.