Вардар не успеа вечерва да стигне до втора победа во низа на домашен терен во ракометната Лига на шампиони, откако во меч полн со пресврти одигра нерешено 25-25 против Порто.

Последните два гола во реализација на Чупиќ и Родригез на едно место, Вардар поведе 25-24, гостите израмнија на 25-25, драмата од финишот погледнете ја овде: