Европскиот првак, РК Вардар имаше интересно попладне во СЦ „Јане Сандански“ за време на снимањето за потребите на ЕХФ Лигата на шампиони и СЕХА лигата  пред почетокот од новата сезона.

Повторно во главна улога беа Столе Стоилов, Криштопанс и Скубе.