Никола Карабатиќ се повреди на  последниот меч против Иври , лекарските прегледи не донесоа убави вести.

Репрезентативецот на Франција и член на ПСЖ има руптура на предниот вкрстен лигамент, тоа значи операција и отсуство неколку месеци.

Еве како се повреди најдобриот играч на ПСЖ.