Ракометарките на Куманово ќе се соочат со украинскиот прволигаш Галичанка Лвов во 3 коло од ЕХФ Купот.

Ова го донесе денешната ждрепка одржана во Виена.

Првиот натпревар ќе се игра на теренот во Украина на 14 или 15 ноември додека реваншот во Куманово е закажан една недела подоцна.