Еурофарм Пелистер утре патува за Данска, тренерот на битолчани, Жељко Бабиќ отпиша тројца ракометари пред гостувањето кај Гудме.

Станува збор за Ѓукиќ, Граџан и Кукуловски немаат повреди но нема да бидат во составот на Еурофарм Пелистер за гостувањето кај Гудме во рамки на Европа лигата на ЕХФ.

Еурофарм Пелистер за Данска патува во понеделник, а натпреварот против ГОГ Гудме се игра во вторник од 18:45 часот.