Тренерот на Тримо Требње Урош Зорман е уверен во триукометнатмф на словенечкиот тим во утрешната пресметка со Еурофарм Пелистер во рпракометната Лига на Европа.

Тимот предводен од Зоран во својот единствен досега одигран натпреварар во групната фаза приреди големо изненадување со триумфот на Татабања, додека Еурофарм Пелистер е во потрага по првата победа, по двата порази и ремито во првите три кола.

Подготовките течат како и обично. Го почитуваме секој противник, но, не се плашиме од никого. Еурофарм Пелистер е добар тим кој се засили пред сезоната со неколку квалитетни играчи. Мораме да играме цврсто во одбраната, да ги сведеме на минимум загубените топки и да биде ефикасни на брзи контри. Верувам дека можеме да го повториме успехот од мечот со Татабања. Дефинитивно ќе победиме“, изјави Зоман за клупскиот сајт.